Zahrady pro vas

Zahrady pro vas

Krásná zahrada, o kterou se nemusíte starat? To je sen!

Představte si takovou zahradu, ve které se skvěle zrelaxujete namísto toho, abyste na ní „makali“ od rána do večera každý slunný den? Máme na mysli samozřejmě přírodní zahradu, která je nejenom šetrná k životnímu prostředí, ale zároveň nabízí útočiště pro mnoho užitečných živočichů!

Jak tuhle zahradu vybavit?

Rozhodně vsaďte na odolné rostliny, kterým nevadí přímý sluneční svit či stinná zákoutí. Nejlepší volbou jsou větší keře či pořádné stromy. Samozřejmostí musí být houpačky, lavičky či různá posezení všude tam, kde se vám nabízí prostor. Ty budou lákat návštěvy k příjemnému posezení a strávení klidného večera.

Chcete ve své zahradě trávník?

Ano, je pravda, že dokonalý trávník je úžasný na pohled – ale tu práci, která se skrývá za jeho pravidelnou údržbou již nikdo nevidí. Takový trávník musíte minimálně jednou týdně přejet sekačkou a vydatně hnojit. A náklady na jeho pořízení? Jemný štěrk a zemina nepatří rozhodně k těm nejlevnějším směsím!

Nebyla by lepší louka?

V této vaší „pohodové zahradě“ se bude jistě lépe vyjímat příjemně se vlnící louka. Pokud budete chtít, tak ji občas posečete – nicméně rozmanitost barev vykvetlých rostlin vás jistě uchvátí! Jen pozor na mulčovací sekačky v případě, že se vám bude zdát již „přerostlá“. V takové louce žije množství živočichů, nechcete přeci tyto její občany zcela rozdrtit!

Jaké okrasné materiály můžete na této zahradě umístit?

- drcený kámen

- tropické dřevo

- stromová kůra

- říční kamínky

- fontánky

- skalky

Je už jen a jen na vás, jak si vaši „divokou zahradu“ oživíte a ozdobíte – přeci to budete vy, kdo si do ní bude chodit dobíjet energii a relaxovat zde po celém hektickém dni v práci!

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek