Zahrady pro vas

Zahrady pro vas

I zahrada spí zimním spánkem – jak ji na jaro probudit?

Teď je sice ještě vaše zahrada zahalena do bílého povlaku sněžné peřiny, nicméně, ani se nenadějete - a je tu jaro. A to znamená neodmyslitelné probouzení přírody ze zimního spánku. A ani ta vaše zahrada samozřejmě není výjimkou. Jak jí s tímto probouzením pomoci? Rádi vám poradíme!

Oprašte sekačku

První, co byste měli udělat, je dopřát vaší zahradě ten co nejkratší sestřih. Doporučovaná výška trávy se začátkem jara jsou pouze 3 centimetry. Pokud máte modernější sekačku, jednoduše si na ní tento údaj nastavíte. Nicméně raději zkontrolujte zároveň i svou sekačku, zda také nepodlehla zimnímu spánku a zda jsou její nože stále dostatečně ostré.

Použijte vertikulátor

Váš trávník a prakticky celá zahrada byla zahrnuta sněhem po dlouhou dobu. A jak je známo – pod sněhem se špatně dýchá. Proto byste měli svou zahradu provzdušnit, případně odstranit zbytky listí, trávy, kořínků či obrostlý mech – dopřejte zahradě prostor, aby se zase mohla zhluboka nadechnout! A k tomu právě slouží vertikulátor, jež vaši zahradu efektivně provzdušní.

Odstraňte nerovnosti

Projděte svou zahradu a zajistěte, aby všechny případné prohlubně zmizely – zaplňte je náhradním půdním substrátem. Pokud je potřeba, proveďte i další terénní úpravy.

Co s prázdnými místy?

Pokud jste našli místa, kde váš trávník prostě „odumřel“, zasejte na ně novou travní směs. Je nutno ale půdu nejdříve prohrábnout a smíchat s pískem. Následně proveďte samotný výsev a půdu převálejte travním válcem. Samozřejmě nesmíte zapomínat na pravidelné zalévání těchto postižených míst.

Co by mělo obsahovat správné hnojivo pro váš trávník?

- hořčík

- fosfor

- vápník

- síru

- draslík

Tak nezapomeňte své zahradě věnovat dostatečnou pozornost, abyste jí probouzení ze zimního spánku dostatečně ulehčili.

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek